Založ si blog

Smrteľná hlúposť!

Ako to vypadá, keď sa KaK mieša do vedy? Úžasne! Ale k veci, nedávno vyšiel blog od štúdia, ktoré sa snaží (aspoň si myslím) byť trochu seriózne. Tu to je: http://filmstudio.blog.pravda.sk/2014/08/21/smrtiaca-lobby/

Myslím, že nebude od veci im zo pár vecí pripomenúť, napríklad, akým spôsobom sa nerobia články na úrovni Blesku či Topiek.

Začiatok preskočím, keďže sú spoločnosti, ktoré sa tvária neviem ako luxusne, a pritom dodávajú na trh skazené produkty, treba si ale uvedomiť, že sú aj spoločnosti, ktoré dbajú na kvalitu toho, čo ľuďom predávajú. Ten začiatok článku je čisté nepriame ukázanie na nepriateľa. Varovný prst, že niečo nekalého sa deje.

Odsek č. dva je veľké a epické „predostretie reality, OTVORTE OČI, OVČANIA!“. Gratulujem. Úchvatné, skoro som sa zakuckal a rozlial kávu. Autor textu hovorí o pravde a o bludoch, pričom sám píše bludy. Niekde som počul, že veľmi hlúpy človek má problém práve v tom, že nevie, ako moc hlúpy je. Ja viem, že viem príšerne málo, ale aspoň si dávam pozor na to, čo tvrdia fakty, a čo tvrdia emócie. A oni vo svojom článku dávajú priamy priechod emóciám.

K veci.

„Pravda je taká, že mocným lobistom a zástupcom výrobných firiem nezáleží na spotrebiteľovom zdraví, ale na zvyšujúcich sa financiách na svojich bankových účtoch, vedených v daňových rajoch.“

Super generalizovanie! Takže tie firmy, ktoré poctivo dbajú na nezávadnosť svojich produktov, tie ste kam odsunuli? Či celý svet je proti úbohým spotrebiteľom? Tí ľudia, tí lobisti a zástupcovia tiež jedia a pijú to, čo ponúkajú ostatným, pokiaľ nejde práve o luxusný tovar (čím kola, cigarety atd. sú).

Ale tie pravé perly len prichádzajú:

„Aspartám, je bojová chemická látka, ktorá sa však pre svoju sladkú chuť používa aj v potravinárskom priemysle, ako umelé sladidlo.“

Úúú, bojová chemická látka … čo to presne je? To sa v článku nedočítate, tak vám to poviem ja. Aspartam bol používaný vojakmi vo vojne o záliv (operácia Púštny Štít, 1991, USA vs Irak) ako sladidlo/doping v sladkých nápojoch spolu s experimentálnymi vakcínami (tie vakcíny neboli v nápojoch). Problém bol v tom, že tie nápoje boli skladované vo vysokých teplotách, v ktorých sa aspartam rozkladá. Druhá vec je ale aj tá, že vojakom boli podávané/boli vystavení mnohým chemikáliám. Aspartam sa rozkladá na fenylalanín a kyselinu aspartamovú, čo sú neškodné aminokyseliny (ak netrpíte fenylketonúriou); a na metanol. Vzhľadom ku dávkovaniu za z litra aspartamom sladeného nápoja uvoľní po rozložení v tele 50 mg metanolu. Ak sa vám to zdá veľa, tak vedzte, že z litra ovocného džúsu sa môže do vášho tela uvoľniť až 680 mg metanolu.

And now its time to drop the bomb:

„Už len z názvu – že ide o bojovú chemickú látku je jasné, že to zrejme nebude zlúčenina s podobnými účinkami ako má vitamín C, ale látka ktorá má ničivé účinky na zdravie človeka.“

Inými slovami: Sme príliš veľkí idioti, aby sme si zistili, čo to ten aspartám vlastne je, a preto usudzujeme jeho zdrvujúco ničivé účinky na zdravie človeka zo strachu, ktorý nám naháňa jeho meno!

Ako to nemyslíte vážne, že: `znie to strašidelne, asi to bude zdraviu nebezpečné`?

Viete, čo to je chlór? Chlór sa využíval za prvej svetovej vojny ako jed, ako plyn bol chemickou zbraňou, ktorý spôsoboval oslepnutie a rozleptával sliznice pľúc! Viete o tom, že denne prijímame dávky chloridu sodného? Neznie to strašne? BUBUBU CHLORID SODNÝ! Nechcete aj o ňom robiť kampaň? (FYI, chlorid sodný, alebo aj NaCl, je obyčajná soľ)

„A nezabudli ani priložiť svoj vlastný prieskum, ako aspartám neškodí zdraviu človeka… „

Ktorý máte na mysli? Tých gazilión výskumov? Tu máte metaanalýzu: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2892765/?tool=pubmed

Potom príde čačaný obrázok, ako vypadá nezávislý výskum v praxi, čo, samozrejme, nie je ničím doložené, (a výskumy sú falzifikovateľné, čo sa robí, paradoxne, práve tými nezávislými výskumami, keďže ich robia vedci – ľudia, ktorí rozumejú tomu, čo skúmajú) a preto treba veriť pocitom a náladám človeka, ktorý nemá argumenty a dosť pravdepodobne ani adekvátne vedomosti z chémie, či biológie.

„A takto môžeme ísť donekonečna.“

A nezabúdajte aj na ďalšiu nebezpečnú látku, dyhydrogén monoxid!

„To by som však zapísal vyše 500 strán a to sa mi jednak nechce a jednak ani vám by sa toľko písmen nechcelo čítať.“

A jednak, ak chcem čítať vymyslené fantasy rozprávky, tak si otvorím Pratchetta …

„Možno však poukázať na fakt, že keby som tu dopodrobna rozobral 200 éčok, príbeh každého jedného z nich by bol rovnaký, ako v prípade dvoch menovaných vyššie (sacharín a cyklamát).“

To je novinka! Najprv o aspartam, teraz sacharín a cyklamát? Sacharín je povolené používať len vo veľmi malých dávkach, vyššie majú nežiadúce účinky / http://www.bonega.cz/chempotr/sacharin.htm / (mimochodom, pol kila až kilo soli zjedenej na posedenie je pre človeka smrteľne jedovaté, ale nevidíme, že by sa robili články o zakázaní soli. Tak isto, vypitie 10 litrov dyhydrogén monoxidu.) Cyklamát je v rade krajín zakázaný a jeho účinok ako rakovinotvorný činiteľ sporný. Tak či tak sa odporúča, aby sa neprekračovala dávka 7mg/deň. Ostatne všetko, čo jeme a pijeme je jed, záleží len na dávke.

Oh, a ku tým éčkam.

Vyzývam KaK Štúdio, ak to tým článkom myslí vážne, aby urobili podrobný rozbor látky E300, čo je kyselina L-askorbová (a som veľmi zvedavý, či ten príbeh bude rovnaký.)

„A teda, že prieskumy preukázali ich fatálnu škodlivosť pre človeka, ale nakoniec prišli smrtiaci potravinárski lobisti a hopsa šupsa, dané látky sa razom začali prezentovať ako zdravotne nezávadné… „

Ktoré prieskumy myslíte?

Lebo toto je čisto paranoja z hlúposti, a pripomína to aféru, kedy ľudia spisovali petíciu, aby zakázali práve dyhydrogén monoxid, teda H2O, … áno, vodu.

Zatiaľ môžeme byť radi, že sa míňa energia na takéto šašoviny, som zvedavý, či prejdete na antivaxerstvo. Lebo ak hej, tak to už začne byť vážna smrteľná hlúposť …

Facka slušným ľuďom

29.10.2014

Takto to nazvali predstavitelia aliancie za rodinu: slušní ľudia dostali od systému facku. A ja na to čumím a uvažujem: "A ja som facku nedostal, robí to zo mňa neslušného človeka? Nie. Nerobí. viac »

Báseň: Xaos dňa

18.09.2014

Ako vyzerá chaos bežného dňa v živote bežného človeka, ktorý nie je bežný, lebo každý človek má iný bežný deň, a deň beží a beží pre každého inak. V preklade: kašlite na to, viac »

Homo je nový Hitler

27.08.2014

Včera vo videoblogu na stránkach jedného nemenovaného .týždeň-níku sa objavil názor katolibanského martýra, Kuffu. To by nebolo nič nezvyčajné, každý máme svoj názor, a pán Kuffa je viac »

General Motors - logo

Trump varoval GM pred prepúšťaním: Nebudeme k vám priateľskí

14.12.2018 10:28

Donald Trump opätovne varoval americkú automobilku General Motors, ktorá sa rozhodla uzatvoriť niekoľko závodov v Severnej Amerike.

Marian Kočner

Pre Kočnera žiadajú najvyšší stupeň väzby. Údajne ovplyvňuje vyšetrovanie vraždy Kuciaka

14.12.2018 10:11

Prokurátor chce predĺžiť Kočnerovi väzbu aj v prípade zmenkovej kauzy, a to o ďalšie tri mesiace.

Greece Migrants

Sedemročné dievča zomrelo po umiestnení do väzby americkej pohraničnej stráže

14.12.2018 09:45

S otcom patrili do skupiny migrantov, ktorí sa vzdali úradom v meste Lordsburg v americkom štáte Nové Mexiko.

automobil, auto, koleso

Predaj nových áut v EÚ teraz viazne, za celý rok je v pluse

14.12.2018 08:53

Predaj nových áut v Európskej únii sa v novembri znížil o osem percent na 1,1 milióna a pokles zaznamenal už tretí mesiac za sebou.

yoshisnipo

Blog o čomkoľvek. Relatívne. Niekedy konkrétne, niekedy abstraktne. Autor tohoto blogu nezodpovedá za žiadnu ujmu na zdraví, právach alebo iných veciach, týkajúcich sa čitateľa blogu. Autor totižto vyjadruje iba svoj názor (a snaží sa, aby to bolo z textu cítiť)!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 38813x
Priemerná čítanosť článkov: 2283x

Autor blogu

Kategórie